سرزمین کودک

کودکانه
مادرانه

شخصیت شناسی بچه هاي متولد شده در ماه فروردین (برج حمل یا بره)

درتاریخ 1392/11/19 - 15:10 توسط totfarangi
صفحه اصلی
صفحه اصلی
صفحه اصلی
بچه متولد فروردين احتمالا زودتر از بقيه بچه ها راه مي افتد و زودتر زبان باز مي كند. كنترل اين بچه چندان ساده نيست. كافي است او را از كاري بازداريد، آن وقت انگشت چاق و كوچك خود را به علامت مخالفت با شما تكان مي دهد. تربيت او را بايد از همان سنين اوليه شروع كنيد. مراقب باشيد زمين نخورد و سر و صورتش را زخمي نكند. آمادگي صدمه خوردن را دارد بنابراين چاقوي تيز را جلوي دستش نگذاريد و مواظب باشيد خودش را نسوزاند. اگر در اطرافش جسم داغ يا خطرناكي باشد شك نداشته باشيد كه مشتش را بر روي آن مي كوبد. اما فكر مي كنيد از اين كار خود درس مي گيرد؟ ابدا. بلكه سعي مي كند ركود شكني كند. در موقع دندان در آوردن احتمالا دچار تب مي شود، اما مشكل چنداني ايجاد نمي كند. بنابراين زياد سخت نگيريد.

وقتي كه كمي بزرگتر شد چنان محكم شما را در آغوش مي گيرد كه احتمالا نفستان بند مي آيد. نوجوان مريخي احساسات و عواطف خود را راحت بروز مي دهد. اما عده ي كمي از آنها اگرچه در اوايل دوره ي نوجواني خيلي با احساس هستند ولي به زودي گرماي عواطفشان رو به سردي مي گرايد و خاموش مي شود. اينها گوسفند هاي كوچك و ساكت و غمگيني هستند ولي به هر حال شاخ هاي خطرناكي دارند.


از من به شما نصيحت، هيچ گاه از نزديكان خود نخواهيد كه از بچه ي شما مراقبت كنند - مگر اينكه از قبل هشدارهاي لازم را به آنها بدهيد. مثلا اگر عمه بيچاره او بخواهد در مدتي كه شما مسافرت هستيد از او مراقبت كند ممكن است بچه دستش را توي ظرف شكر كند و عمه هم از كوره در برود و پايش را به زمين بكوبد. اين واكنش عمه ممكن است قوچ كوچولو را متعصب و عصباني كند و او هم پاي كوچكش را به زمين بكوبد و اولين جمله اش را بگويد: (( عمه! به من چيزي نگو!)) عمه هم ممكن است تا مدتي چيزي نگويد. اين احتمال هم هست كه شما مجبور شويد از سفر خود برگرديد زيرا انگشت شست پاي فرزند دلبندتان در هنگام كوبيدن به زمين شكسته است!

اين بچه وقتي بزرگتر و قوي تر شد و دوران آبله مرغان، سرخچه، سرخك، و مخملك را پشت سر گذاشت آنگاه دوران خشم و عصبانيت او شروع مي شود. اگر بخواهيد او را از كاري كه مي خواهد انجام دهد بازداريد خشمگين مي شود اما عصبانيت او زياد طول نمي كشد. بعد از چند بار انفجار خشم، لبخند دلنشيني به نشانه ي پيروزي بر روي لبهاي او ظاهر مي گردد.

كودك فرورديني بسيار دست و دلباز است و اسباب بازيهاي خود را با همبازيها، پستچي، سگ همسايه، و حتي گربه توي خيابان شريك مي شود. البته اين كار تا وقتي ادامه مي يابد كه آنها احساسات او را جريحه دار نكنند. دختر و پسر فرورديني احتمالا از همان دوران كودكي در انجام تكاليف مدرسه كوتاهي مي كنند. اگر بچه هاي منضبط ديگر را سرمشق قرار دهيد باز هم فايده اي ندارد. من اين احتمال را مي دهم شما بيش از يك بچه ي فرورديني داشته باشيد زيرا معمولا ستارگان چنين بلايي را به سر پدر و مادر نازل نمي كنند! براي اينكه او را وادار به انجام تكاليفش كنيد به جاي خجالت زده كردن او، با او مبارزه كنيد. او شيفته جدال و مبارزه است. كافي است به او بگوييد در رديف شاگردان تنبل كلاس قرار دارد و نمره هايش به نمره هاي بچه هاي زرنگ نمي رسد ولي در هر حال او را دوست داريد. بعد مي بينيد كه با شتاب خاك هاي روي كتابش را پاك مي كند و با اراده اي محكم به شما ثابت مي كند كه سخت در اشتباهيد و كسي جرات آن را ندارد از او جلو بزند. وقتي كه اثر مثبت چنين روشي را ديديد موضوع را با معلمانش در ميان بگذاريد و آنها نيز چنانچه بيش از يك شاگرد فرورديني در كلاس داشته باشند از شما تشكر خواهند كرد!

البته همه ي پدر و مادر ها با اين روش آشنا نيستند و هميشه از خود مي پرسند چطور مي شود فرزند با استعدادشان چهار سال در يك كلاس بماند. البته نبايد زياد نگران باشيد چون موقعي كه اين بچه ها وارد جامعه مي شوند و متوجه مي گردند اشخاص زرنگتر از خودشان هم وجود دارد رمان از دست رفته را جبران مي كنند. و هنگامي كه چند دفعه جلوي بچه هاي كلاس تحقير شدند با شتاب درس مي خوانند و حتي چند كلاس يكي مي كنند تا به سطح ديگران برسند.

 

بچه متولد فروردين آميزه اي از آرمانگرايي و خيالپردازي و همچنين عملگرايي و لجاجت است. او همان طور كه سمج و ساده است ملايم و قوي نيز هست. اين خصوصيات متضاد در اين موجود كوچك چنان باهم تركيب شده است كه باعث شگفتي و تحير شما، دوستانتان، بعدها رئيس اداره اش، دشمنان آينده اش، و بالاخره موجودي كه احتمالا بعدها با او ازدواج خواهد كرد خواهد شد.


بچه هاي متولد فروردين هميشه در بازي با همسن و سالان خود نقش رئيس گروه را بازي مي كنند. آنها بازيهاي جديد را مطرح مي كنند و هميشه راه خود را مي روند و در برابر مسئولين و بزرگترها مي ايستند. 

بنابراين از همان ابتدا قوانين و مقررات محكمي را براي او وضع كنيد. بچه فرورديني كه در كودكي و نوجواني، اطاعت از بزرگترها را ياد نگيرد مجبور خواهد شد كه در سنين بزرگتر دروس فشرده اي را بياموزد. فراموش نكنيد كه او موجودي دل نازك و حساس است و عليرغم آن ظاهر پر جرات و قوي، اگر بفهمد كه دوستش ندارند خيلي وحشت مي كند. مقاومت در برابر خواسته هاي او، يا بي اعتنايي به اشتياق و شور و شوق او، باعث مي شود گريه كنان به سمت خانه بگريزد. در اين مواقع او را در آغوش بگيريد زيرا قلبش شكسته است. او به خاطر سادگي و خوشبيني و خوش قلبي ذاتي اش، بارها و بارها ضربه مي خورد و به همين دليل بيش از آنچه تصور مي كنيد بايد مراقبش باشيد. 

بچه ي فرورديني به افسانه هاي پريان و غول و عصاي جادويي اعتقاد دارد و متاسفانه همه مردم را به اين دو گروه – پري و غول – دسته بندي مي كند و راجع به آنها قضاوت مي كند. ولي وقتي كه فهميد در دنياي ما قاتلهاي غول پيكري وجود دارند كه به راحتي مي توانند طلسم عصاهاي جادويي را خنثي كنند سر عقل مي آيد.هداياي تولد بچه قوچ را در جاي امني مخفي كنيد چون او اصلا تحمل انتظار را ندارد. اعتقادات او را به شخصيت هاي تخيلي مثل بابانوئل خيلي زود از بين نبريد. زيرا وقتي كه نخست شديدا به چيزي اعتقاد داشته باشد و بعد خودش به تدريج به اشتباه خود پي ببرد و از آن اعتقاد دست بردارد آدم قوي و با اراده اي بار مي آيد. او پول تو جيبي خود را خيلي زود خرج ميكند ولي هميشه آماده است آخرين سكه اي كه برايش باقي مانده به شما بدهد كه براي خود شير بخريد. دختر فرورديني ممكن است هفته اي پنج پنس به بچه هاي محله ي خود بدهد كه مورچه ها را لگد نكنند. اگر در كودكي با او بدرفتاري شده باشد بعدها رفتاري تهاجمي پيدا خواهد كرد. ولي اگر با ملايمت او را راهنمايي كنيد حق خود را با زورگويي كمتري مطالبه مي كند و با همسالان خود رفتار مهربانتري خواهد داشت.

اگر با مهرباني و عطوفت چيزي از او بخواهيد با خوشرويي مي پذيرد، ولي امان از موقعي كه چيزي را به او حكم كنيد! يادتان باشد كه هر گز غرور او را جريحه دار ننكنيد. همچنين اعتماد به نفسش مثل هوايي كه تنفس مي كند برايش مهم است. او خيلي زود خواهان استقلال است. او هرگز دلش نمي خواهد آدم نامهرباني باشد. بنابراين به او ياد بدهيد كه اگر به بچه هاي ديگر زور بگويد و با بچه هاي مخصوصا مظلوم قلدري كند آنوقت آنها تصور مي كنند كه موجودي نامهربان است.


كودك متولد فروردين وقتي كه در كنار افراد منفي باف و تلخ قرار مي گيرد عصبي مي شود ولي چيزي نمي تواند او را از پاي در بياورد. الماس را كه خوب ميشناسيد! او به كتاب و مطالعه علاقه زيادي دارد ولي با همه ي اينها ممكن است يكي دو سال بيشتر در مدرسه نماند او بيشتر اهل جدال و مبارزه است ولي مراقب باشيد زود تسليم او نشويد. او بايد راهي مدرسه شود زيرا نظم و انضباط آنجا هنوز به درش مي خورد و احساسات آتشين را كنترل مي كند. هرچه بيشتر از نظم و مقررات شانه خالي كند بيشتر به آن نياز دارد.

بچه متولد فروردين بايد احساس مسئوليت را ياد بگيرد و آن را مي توانيد با اتكا به منطق و احساس به او آموزش دهيد. والدين و معلم ها همواره بايد بدانند كه بچه ي متولد فروردين اگر مورد تشويق قرار گيرد همه سعي و كوشش خود را مي كند اما اگر مورد خشم قرار گيرد از كوره در مي رود و انگيزه ي خود را براي انجام كار از دست مي دهد. او را هميشه بايد سرگرم به كار كرد وگرنه دردسر درست مي كند. براي او بيكاري خيلي خطرناك است. بچه ي فرورديني احتياج به خواب زياد دارد تا بتواند انرژي زيادي كه مصرف مي كند را دوباره از نو به دست بياورد.

 

 

 

 منبع: شبکه اجتماعی هم میهن

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.
ارسال یک نظر

نام:*
ایمیل:*
متن پیام:
پر رنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | درج شکلک قرار دادن لینک URLقرار دادن آدرس محافظت شده انتخاب رنگ | اضافه کردن متن پنهان اضافه کردن نقل قول تبدیل نوشته های انتخاب شده به الفبای روسی درج spoiler
کد امنیتی: *

کنترل پنل کاربری

نام کاربری:
رمز ورود :


فراموشی رمز؟

تبلیغات

منوی کودکانه

منوی مادرانه

آگهی متنی

برترین مطالب

حمایت میکنیم

Sarzamine Koodak © 2013 | SarzamineKoodak.ir

کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به سرزمین کودک بوده و هرگونه کپی برداری و انتشار ممنوع است

Design : Behin Graphic